Birželio 1-ąja minima Tarptautinė vaikų gynimo diena

Birželio 1-ąja minima Tarptautinė vaikų gynimo diena – diena apie vaikus, diena su vaikais, diena vaikams.  Ar daug galime? Ar daug padarome? Ar pasistengiame bent ką nors padaryti? Ne dėl savęs. Dėl kitų… Dėl pačių mažiausių šio pasaulio gyventojų… Dėl VAIKŲ…

Liūdna, tačiau tenka pripažinti, kad darome vis dar nepakankamai. Vis nesibaigia, netyla baisios istorijos, sukrečiančios visuomenę, sujaudinančios kiekvieną asmeniškai, priverčiančios susimąstyti. Nemažėja smurtą, šeimos netektis patiriančių, baimę išgyvenančių, nelaimingų vaikų. Tačiau jei visi bent šiek tiek pasistengtume galėtų būti kitaip. Tereikia, kad kiekvienas įneštume savo dalelę, priimdami sprendimą globoti ar įvaikinti tėvų globos netekusį vaiką ar bent priimti laikinai pasisvečiuoti šeimoje, globos institucijoje augantį vaiką. Dar 35 čia gyvenantys vaikai laukia šeimų, kurios suteiktų pastovumą ir emocinius ryšius. Šiaulių r. veikiantis Kuršėnų šeimos namų Globos centras suteiks visą reikalingą informaciją ir pagalbą apsisprendžiant dėl globos ar įvaikinimo, organizuoja mokymus būsimiems globėjams ir įtėviams, kurie trunka ne ilgiau kaip 3 mėnesius nuo kreipimosi iki išvadų gavimo, teikia globos koordinatoriaus, psichologo paslaugas tiek globėjams, tiek vaikams, yra galimybė taikyti jojimo, dailės terapijas, biblioterapiją. Manome, kad Globos centro pagalba palengvina globos situaciją, kylant sunkumams, šeimos nėra paliekamos vienos. Abejojantiems dėl globos ar įvaikinimo tikrai padėsime, palydėsime globos pradžioje, būsime kartu per visą globos laikotarpį, todėl labai kviečiame šeimas, pavienius asmenis tapti globėjais ar įtėviais, padėdami mažam žmogučiui augti, žaisti, šypsotis saugioje aplinkoje.

Mažo žmogaus didelis pasaulis, nuspalvinkime jį meile, rūpesčiu, dėmesiu, pagarba, taip siekdami iš mažojo visuomenės nario ateityje sulaukti gėrio, pagarbos ir meilės.

Kuršėnų šeimos namų Globos centro darbuotojai prisidėjo prie akcijos „Ačiū Lietuva!” ir ta proga Šiaulių rajono Kuršėnų, Kužių, Gilaičių, Naisių, Micaičių, Verbūnų, Ginkūnų, Gruzdžių bendruomenėse skleidė žinią apie galimybę priimti į savo šeimą vaiką, kuris turi teisę augti šeimoje ir nori turėti nuolatinius žmones, kuriuos galėtų apkabinti, pabučiuoti, jiems padėkoti.

https://www.siauliuraj.lt/naujienos-gn/455/kursenu-seimos-namuose-tradiciskai-pamineta-tarptautine-vaiku-gynimo-diena:1165?fbclid=IwAR2DXfIqjfz9a0GWGQBqu8ZBViH0L3KGz-hAcCG-U6Z2YWSS9bjBtSTAW74 (Kuršėnų šeimos namuose tradiciškai paminėta tarptautinė vaikų gynimo diena)

Globos centro vedėja ir Tarnybos atestuotas asmuo- Jolanta Mankuvienė, Globos centro Tarnybos atestuotas asmuo- Renatas Šemeta, Globos centro koordinatorės- Elena Gelažienė, Raminta Tamašauskaitė ir Natalija Tamoševičienė skleidė globos idėją maždaug 200 švenčių dalyvių ir svečių, buvo išdalinta 100 informacinių lankstinukų, kuriuos gamino ir maketavo Globos centro darbuotojas- Renatas Šemeta. Kai kuriuose rajono miesteliuose Globos centro specialistai tarė sveikinimo žodį.