Kinas-piknikas po atviru dangumi „Globos skonis”

Koks yra globos skonis?

„Kaip vasaros kokteilis – braškių, bananų ir pipirų“, – taip globos skonį apibūdino globėja Odeta, globos keliu žengianti jau ne vienerius metus. Šiais žodžiais prasidėjo džiaugsminga, vaikų juoko pripildyta šventė Kuršėnų šeimos namuose – „Globos skonis“.

Šiemet pagrindinis Šiaulių rajono Vaikų globos savaitės renginys įvyko liepos 3 dieną. Į bendrystės kupiną vakarą kvietėme visą bendruomenę – vyko kino filmo „Kosminis vaikis“ peržiūra–piknikas po atviru dangumi.

Šventės metu vaikai galėjo ne tik stebėti filmą, bet ir pajodinėti Kuršėnų šeimos namuose gyvenančiu arkliuku Poni – Bete bei dalyvauti didžiųjų muilo burbulų edukacijoje, kurią vedė tiesiai iš kosmoso parskridusi astronautė.

Šventę atidarė Kuršėnų šeimos namų direktorė Kristina Navickienė, nuoširdžiai dėkojusi šeimoms už jų dideles širdis ir atviras namų duris vaikams, netekusiems tėvų globos.

Globėjus pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius bei vicemeras Mindaugas Sadauskas, padėkas įteikdami globėjoms: Gretai Valienei, Neringai Miliūtei, Vilmai Ušinskienei, Kristinai Jakovlevienei – už jų atsidavimą globojant vaikus ir už tai, kad padėjo jiems užauginti sparnus ir drąsiai išskristi į savarankišką gyvenimą. Taip pat svečiuose – Seimo narys Eimantas Kirkutis, Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys, sveikino globėjus, dėkodamas už jų atsidavimą bei meilę suteiktą vaikams.

Padėka skirta ir šeimynai „Bravo“ – Vilmą ir Ramūną Kavanauskus pagerbiant už reikšmingą indėlį vaikų labui. Meras padėkojo ir jų šeimynos vaikams už dalyvavimą Trakuose vykusioje konferencijoje „Dešimtmetis vaikų globos kelionės Lietuvoje – arčiau mūsų vaikų“, kurioje jie dalijosi žinute apie šeimos meilę. Renginyje globojamas Nikita Aleksandravičius atliko globėjų himną „Laikyk mane“.

Nikitą, svajojantį tapti dainininku, nuolat palaiko ne tik šeimynos dalyviai Vilma ir Ramūnas, bet ir visa Globos centro komanda. Jis, kartu su Globos ambasadoriumi Donatu Blanka, šventės metu surengė pasirodymą – dainavo populiarias dainas, kviesdamas šeimas švęsti gyvenimą kartu.

– Imkite saują kantrybės,
– Įdėkite šaukštelį vilties,
– Pagardinkite šypsenomis,
– Įberkite kvapnios šilumos,
– Ir viską užpilkite didžiule meile.

Taip gimsta globėjas. Taip gimsta šeima.

Globos koordinatorė Vaida Gudavičienė šventės dalyviams perdavė simbolinį „Globos skonio receptą“, taip pat – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Ministrės Ingos Ruginienės sveikinimą Vaikų globos savaitės proga.

Nuoširdžiai dėkojame mūsų renginio rėmėjui Kęstučiui Jonavičiui, kuris vaišino visus 200 svečių gardžiais ledais. Padėkos žodžiai skiriami ir garso inžinieriui Armandui Lazdauskiui, savanorei Karolinai Jurgelytei bei žinoma, Globos ambasadoriui Donatui Blankai – su jumis šventė tapo dar ryškesnė, saldesnė ir gyvesnė!

Vaikų edukaciją vedė animatorė iš www.renginiukas.lt, o filmas buvo rodomas iš Kino centro „Garsas“ videotekos.

Renginys finansuotas iš Šiaulių rajono savivaldybės bendruomenės sveikatinimo iniciatyvų skatinimui skirtų lėšų – projektas „Padėti užaugti 2025“.

IMG_4269
IMG_4208
IMG_4149
IMG_4168