Filmo peržiūra „Traumos išmintis”

Vakar (2023-04-18), pavasarišką popietę leidome pas Globos centro partnerius Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešojoje bibliotekoje. Turėjome galimybę susipažinti su VšĮ ” Blaivybės akademija” direktore Dalia Skunčikiene, kurios dėka galėjome pamatyti nuostabų filmą „Traumos išmintis“, įgarsintą lietuvių kalba.

Trauma – tai nematoma jėga, kuri formuoja mūsų gyvenimus. Ji formuoja mūsų gyvenimo būdą, tai, kaip mes mylime ir kaip suvokiame pasaulį. Dr. Maté pateikia mums naują viziją: apie traumą informuota visuomenė, kurioje tėvai, mokytojai, gydytojai, politikai ir teisininkai nesirūpina elgesio taisymu, diagnozių nustatymu, simptomų slopinimu ir teisimu, bet siekia suprasti, iš kur kyla nerimą keliantis elgesys ir ligos sužeistoje žmogaus sieloje.Labai džiaugiamės, kad visuomenė vis labiau įsitraukia, kad gauname atgalinio ryšio ir mūsų organizuojama veikla pasiekia dar daugiau naujų žmonių. Filmo peržiūroje dalyvavome net 50 specialistų, kolegų, klientų, bendruomenės narių! Po peržiūros susidėlioti mintis padėjo Globos centro psichologė Inga Remeikytė. Taip pat maloniai stebina bendradarbiavimas tarp Globos centrų, svečiuose sulaukėme Vaikai yra vaikai. Joniškio rajonas Globos centro specialisčių ir Vaikai yra vaikai. Kelmės rajonas. Globos centro globojamų globėjų. Netrukus kviesime į dar daugiau renginių, nes idėjos ne tik, kad nesibaigia, bet jų daugėja!

Ir žinoma privalu paminėti, kad naujas veiklas mums padeda įgyvendinti Lietuvos Raudono Kryžiaus Kuršėnų skyriaus savanorių komanda. Tai žmonės, kurie ne tik pasiryžę ištiesti pagalbos ranką, bet dar ir vitaminų atnešė dovanų!