Knygos „Ak, Natai!” pristatymas

IMG_3323

Kuršėnų šeimos namų Globos centre dirbantys specialistai įsisukę į kiekvieną dieną kylančius iššūkius ilgainiui pastebėjo, kokia vis dar išlikusi kritiška visuomenės nuomonė apie globėją, įtėvį, globojamą vaiką. Kartais atrodo, kad nepagrįsti žmonių kaltinimai globėjams, ne va “jie nori pasipelnyti” ar “dėl jų kaltės vaikas negali augti su savo tėvais”, tiesiog sklando ore, aplink mus, kas pastebime, neretai netgi trukdo suteikti reikiamą pagalbą, gauti tinkamas paslaugas, bendradarbiauti. Užrašyti globos pamatus, nuo tos akimirkos kai vaikas pradeda savo kelionę per ilgą, jam visiškai nesuprantamą ir sudėtingą procesą, kurio pagrindinė dalis jis-vaikas, vis dar mylintis, ištikimas savo biologinei šeimai ir skleisti socialinėje medijoje bei internetiniame puslapyje, siekiant naikinti stereotipinį mąstymą, idėja kilo Kuršėnų šeimos namų Globos centro specialistams – globos koordinatorei Ramintai Tamašauskaitei ir globėjų/įtėvių mokytojui Renatui Šemetai. O įvynioti šias tikrais faktais paremtas istorijas į rašalu kvepiančią knygą ir apjungti metodine pagalba, inicijavo Kuršėnų šeimos namų Globos centro psichologė-psichoterapeutė Donata Grakauskaitė-Šličienė. Taip bendromis jėgomis giminė knyga “Ak, Natai!”.

Knyga “Ak Natai” yra sudaryta iš keletos dalių, globojamo vaiko istorija bei metodinė pagalba globėjui/specialistui, pasitelkiant metaforinės ir citatų kortelės, kurias parengė Globos centro psichologė-psichoterapeutė pasinaudojusi savo patirtimi ir bendradarbiavimu su Lietuvos biblioterapijos asociacija bei suburta globėjų “Knygų klubo“ bendruomene. Metaforinės citatų kortelės yra universalus įrankis, neturintis amžiaus apribojimų. Tai spalvotų paveikslėlių ir citatų kortelės, kurios sužadina emocijas, leidžia saugiai, tarsi per atstumą žvelgti į save. Nuolat laikydamiesi griežtų reikalavimų globėjai, jų globojami vaikai kartais pamiršta vieną svarbiausių turimų savo resursų – intuiciją. Kortelių pagalba, žvelgiant į savo vidinį pasaulį šeimos turės galimybę stiprinti savo intuiciją, kuri sunkiose situacijose padės priimti teisingiausią sprendimą.

2023 m. gegužės 4 d., Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešojoje bibliotekoje įvyko šiltas ir jaukus knygos pristatymas, kuriame dalyvavo didelis būrys svečių. Muzikinius pasirodymus atliko globėjų šeimose augantys vaikai, juos paruošė Šiaulių r. Meno mokyklos mokytojos Lina Jaroševičienė ir Vega Raustytė, akomponavo Danutė Streckienė. Susipažinome net su keturiomis dailininkėmis- Žyginta Ivanavičiene, Alina Griciene, Dalia Jokubauskiene ir Indira Zebčiukiene, kurios pasidalino savo kūriniais, kad knyga ir metaforinės citatų kortelės taptų vizualiai traukiančios akį.

Sveikinimo žodį tarė ir dar daugiau kūrybiškų dienų linkėjo Lietuvos Respublikos seimo narė Rima Baškienė ir jos patarėja, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narė Ada Grakauskienė bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patarėja Šiaulių ir Kelmės rajone Edita Pleškaitė.

Kuršėnų šeimos namų Globos centro pasiekimais nuoširdžiai pasidžiaugė Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Šiuparienė ir Kuršėnų šeimos namų direktorius Feliksas Ruzdzinkas.

Globos centras dėkoja savo partneriams Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešajai bibliotekai, Šiaulių r. Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos moksleiviams ir knygos redaktorei Raimondai Rumbinaitei.

Raminta Tamašauskaitė

Nuotraukos Globos centro specialistų ir Zigmo Ripinskio.

IMG_0039
IMG_0294
cropped-logo-6.jpg