Vaikų globos savaitės iniciatyva „Širdies dulkės” ir vasaros kinas

Prie pėsčiųjų tilto per Ventos upę, Kuršėnuose per 230 žmonių mėtėsi spalvotomis dulkėmis. Taip birželio 29 dieną  miesto gyventojai ir svečiai minėjo vaikų globos savaitę, kurią organizuoja globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Spalvotos dulkės, arba kitaip – širdies dulkės, – šiųmetis vaikų globos savaitės simbolis, reiškiantis gerumą ir meilę. Šie jausmai sklinda atrakinus geležinę – mitų ir neigiamų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą sukaustytą – širdį.

„Prie naujojo pėsčiųjų tilto per Ventos upę džiaugsmingai paminėjome globos savaitę laukdami Globėjų dienos šventės, kuri vyksta kasmet liepos pirmąjį sekmadienį. Labai tikimės, kad filmo ,,Nepaprasta vasara su Tesa“ peržiūra ir pasklidusios širdies dulkės paskatins žmones pagalvoti apie vaiko globą, pasidalinti savo gyvenimu ir atverti savo namų duris tiems, kuriems pasisekė mažiau. – pasakoja Kuršėnų šeimos namų Globos centro atstovė Jolanta Mankuvienė

Šventėje dalyvavo ir širdies dulkes drauge su globojamais vaikais skleidė Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius, mero pavaduotojas Eimantas Kirkutis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Šiuparienė, vyriausioji specialistė Vida Dargė, Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Šiaulių rajone patarėja  Edita Pleškaitė, Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė.

„Ačiū, kad Jūsų, mielieji globėjai, Globos centro, Kuršėnų šeimos namų darbuotojai, širdyse telpa tiek daug meilės, atjautos, supratimo, šilumos toms mažoms, vienišoms, likimo išbandymų mačiusioms širdelėms. Jūsų tarnystė, širdžių šiluma ir šviesa taip reikalinga mūsų visuomenei ir toms mažoms širdelėms!“, – globėjų dienos renginyje sakė Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius.

Šiuo metu Šiaulių rajone yra 148 globojami vaikai: 135 auga šeimose, o 13 – Bendruomeniniuose vaikų globos namuose.

Svarbu atrakinti geležines širdis

Širdies dulkės vaikų globos savaitės metu pasklis visoje Lietuvoje. Taip siekiama priminti, jog globa yra galimybė pačiam globėjui atrasti naują ryšį su vaiku, pakeisti ne tik savo, bet ir vaiko gyvenimus. Tačiau pirmiausia turime išlaisvinti jausmus, slypinčius širdyje.

„Tyrimai rodo, kad net 64 proc. lietuvių teigia, jog jų gyvenimą labiausiai įprasmina šeima ir ryšys su artimaisiais, tačiau daugiau nei pusė respondentų apie globą ar įvaikinimą nėra pagalvoję, o dar 17 proc. sako, kad jiems tai neaktualu. Dažnai taip yra dėl visuomenėje vis dar vyraujančių mitų ir klaidingų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą. Yra manančių, jog turint biologinių vaikų nevalia globoti ar įsivaikinti, kiti mano, kad nesusitvarkys, mat be tėvų augantys vaikai gali turėti elgesio ar sveikatos problemų. Nusistatymų vis dar apstu, tačiau visos globą supančios visuomenės stigmos stingdo mūsų širdis, užrakina jas po geležiniu skydu. Todėl labai svarbu atrakinti širdis ir pasiekti gerumą, meilę bei šiuos jausmus plačiai paskleisti“, –  apie vaikų globos savaitės idėją sako Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai“ vadovė, globos ekspertė.

Daugiau informacijos apie vaikų ir paauglių globą galima rasti Facebook paskyroje „Vaikai yra vaikai“, internetiniame puslapyje www.globoscentrai.lt arba paskambinus į Vaiko teisių liniją telefonu 8 800 10800.

image_67232001
image_50729473
image_67508225
image_6483441 (1)

Renginiai Šiaulių rajone finansuojami iš Šiaulių rajono bendruomenės sveikatinimo iniciatyvų skatinimo ir rėmimo programos lėšų, projektai: „Padėti užaugti” ir „Sveikatos kodas”.